Sporządzenie sprawozdań finansowych

0
(0)

Wiele firm na koniec roku swojej działalności muszą przygotowywać sprawozdanie finansowe. Jest to dokument zawierający podstawowe informacje o rocznej działalności przedsiębiorstwa pod względem finansowym. Dzień na który właściciel firmy wysyła sporządzenie sprawozdań finansowych nazywa się dniem bilansowym.

Do rocznej ewidencji finansów zobowiązane są firmy, które obowiązkowo muszą prowadzić księgi rachunkowe, zgodnie z ustawą o rachunkowości i firmy, które dobrowolnie wybrały jako sposób ewidencjonowania księgi rachunkowe.

Obowiązek ten może dotyczyć zarówno spółki kapitałowej, spółki osobowej, jak też osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą i wpisaną do CEiDG, komplementariuszy prowadzących sprawy spółki w spółce komandytowej i komandytowo-akcyjnej, likwidatorów, członków organów zarządzających innych jednostek i wspólników prowadzących sprawy spółki jawnej, cywilnej i partnerskiej

Sporządzenie sprawozdań finansowych składa się z bilansu, który wykazuje stany aktywów i pasywów, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej zawierającej opisy przyjętych zasad polityki rachunkowości, metody wycen i objaśnień. Przedsiębiorca ma trzy miesiące na sporządzenie dokumentu i wysłaniu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments