Szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych

0
(0)

Obecnie bardzo popularne stało się prowadzenie i uczestniczenie w szkoleniach dotyczących Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Od pierwszego stycznia 2019 roku w życie weszła Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych. Zgodnie z nią podmioty zatrudniające, a wraz z nimi osoby zatrudnione objęte zostały reżimem ustawy.

Najczęstsze pytania, które dotyczą PPK i powołują do życia szkolenia o Pracowniczych Planach Kapitałowych dotyczą samego pojęcia oraz działania nowego systemu. Otóż Plany Kapitałowe to nic innego jak powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu przystąpić może każda osoba zatrudniona, która podlega ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu. Oszczędności, które przeznaczane są na PPK tworzone są w sposób wspólny, przez pracowników, pracodawców oraz państwo.

Pracodawca, w porozumieniu z zakładową organizacją związkową wybiera instytucję finansową, w której tworzy prywatne rachunki PKK dla pracowników. Następnie co miesięcznie przesyłane są tam wpłaty pracowników oraz pracodawców, a także wpłaty powitalne. Następnie tak zgromadzone fundusze zostaną dalej inwestowane. Warto więc w tej sytuacji odbyć szkolenie z PKK, aby posiadać wiedzę na co przeznaczona jest część wynagrodzenia pracownika i dlaczego.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments