Tryb rejestracji spółki z oo

0
(0)

Spółka z ograniczona odpowiedzialnością to jeden z nielicznych podmiotów gospodarczych, który można zarejestrować w kilku trybach.

Pierwszym z nich jest tradycyjna rejestracja spółki u notariusza. Metoda ta niestety jest długa i skomplikowana. Wymaga także sporego zaangażowania od przedsiębiorcy, który musi uzupełnić liczne wnioski i formularze, a następnie przekazać je do wymaganych instytucji. Rejestrując spółkę w ten sposób musimy liczyć się z tym, że działalność pod nią będziemy mogli rozpocząć dopiero po upływie kilku tygodni.

Drugi tryb rejestracji spółki z oo to rejestracja online. Jest ona możliwa dzięki platformie ewidencyjnej dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. W ten sposób przedsiębiorca może utworzyć spółkę już w przeciągu jednej doby. Wystarczy, że uzupełni formularz rejestracyjny wymaganymi danymi, a następnie wyśle je do urzędów online.

Niestety elektroniczna rejestracja nie daje możliwości wprowadzenia do umowy spółki postanowień szczegółowych, co może okazać się bardzo problematyczne w przyszłości.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments