Usługa dotycząca sprzedaży spółek

Usługa dotycząca sprzedaży spółek staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców i dotyczy nie tylko osób chcących sprzedać swoją spółkę, ale również osób, które przymierzają się do rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej właśnie poprzez jej zakup.

Obrót podmiotami gospodarczymi nie jest w Polsce zabroniony, ale obowiązkowo musi przebiegać zgodnie z przepisami obowiązującego prawa. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, należy bardzo dokładnie sprawdzić nie tylko oferowaną na sprzedaż firmę, ale również podmiot, który ją chce sprzedać.

Spółka oferowana na sprzedaż powinna posiadać wszelką niezbędną dokumentację oraz być całkowicie wolna od zadłużeń. Jednak w sytuacji, gdy dana firma jest zadłużona, o fakcie tym należy poinformować wszystkich potencjalnych jej nabywców, aby byli świadomi swojej decyzji.

Usługa dotycząca sprzedaży spółek może być oferowana zarówno przez profesjonalne firmy, które zakładają, a następnie sprzedają spółki w większych ilościach, ale również przez osoby fizyczne, w których posiadaniu znajdują się oferowane na sprzedaż firmy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments