Utworzenie spółki z o.o.

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością należy do najczęściej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to bardzo słuszny wybór. Decydując się na rozpoczęcie biznesu w tej formie można liczyć na korzyści takie jak:
– ograniczona odpowiedzialność majątkowa,
– niskie koszty założenia,
– możliwość prowadzenia większości rodzajów działalności w tej formie.

Utworzenie spółki z o.o. jest stosunkowo tanie. Jest to spowodowane przepisami, które ustanawiają niski minimalny kapitał początkowy dla tej spółki. To ma wpływ na wysokość taksy notarialnej, która najbardziej kształtuje całkowity koszt jej założenia.

Niestety utworzenie spółki z o.o. jest trudnym i czasochłonnym procesem. Początkowo należy sporządzić umowę spółki. Musi ona mieć jednak formę aktu notarialnego. Dlatego trzeba udać się na tym etapie do notariusza. Następnie powinien zostać zebrany cały kapitał początkowy spółki. Dopiero po tym etapie można przystąpić do rejestracji w KRS. W tym celu należy przygotować i złożyć wniosek o wpis wraz z wymaganymi załącznikami oraz uiścić opłaty sądowe. Aby ułatwić sobie ten proces, warto zastanowić się nad możliwością zakupu już gotowej, zarejestrowanej spółki z o.o.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments