Warunki założenia spółki z o.o

0
(0)

Zakładając własną firmę, bardzo ważną sprawą jest wybór formy prawnej przedsiębiorstwa. W obecnej chwili najlepszym rozwiązaniem są spółki, a zwłaszcza spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to spowodowane głównie ograniczeniem odpowiedzialności materialnej wspólników oraz niskimi kosztami jej założenia.

Aby utworzyć spółkę z o.o. trzeba spełnić kilka wymogów. Warunki założenia spółki z o.o. to:
– sporządzenie umowy spółki,
– zebranie wymaganego kapitału początkowego,
– rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wymienione warunki są konieczne do tego, by powstała spółka z o.o.. Jednak ich spełnienie nie jest takie łatwe. Już pierwsze trudności można napotkać podczas sporządzania umowy spółki. Kodeks Spółek Handlowych (KSH) wymaga, by została ona sporządzona w formie aktu notarialnego. Wymaga to od wspólników udania się do notariusza. Kolejny etap to zebranie wymaganego kapitału początkowego, którego wysokość również jest regulowana przez przepisy Kodeksu Spółek Handlowych.

Kolejną trudnością jest rejestracja spółki z o.o. w KRS, która wymaga skomplementowania i sporządzenia licznej dokumentacji, z którą następnie należy udać się do sądu rejestrowego. Warunki założenia spółki z o.o są trudne do spełnienia. Dlatego też wielu początkujących przedsiębiorców woli uniknąć tego, decydując się na zakup gotowej spółki.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments