Wykonywanie usług księgowych

0
(0)

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do rejestracji wszystkich operacji, jakie mają miejsce w jego przedsiębiorstwie. Właściciele firm mają do wyboru dwie formy prowadzenia księgowości – pełną oraz uproszczoną księgowość. Wybór formy prowadzenia księgowości w wielu przypadkach nie jest dobrowolny. Zależy on od formy prowadzonej działalności i od obrotu netto za dany rok. Jeśli dochody przekraczają 1,2 mln euro w przeliczeniu na walutę polską firma musi prowadzić pełną księgowość.

Wykonywanie usług księgowych w uproszczonej formie możliwe jest przez samego przedsiębiorce, gdyż nie jest tak skomplikowane jak prowadzenie pełnej księgowości. Uproszczona księgowość jest łatwa w prowadzeniu i tańsza od pełnej. Przedsiębiorca sam może sobie ją prowadzić. Natomiast przedsiębiorcy, którzy wybrali pełną formę prowadzenia księgowości mają pełny obraz na wszystkie operacje księgowe oraz sytuacje finansową firmy.

Wykonywanie usług księgowych powinno powierzyć się biurom księgowym. Zamiast zajmować się sprawami księgowymi będziesz mógł w pełni skupić się na swoim biznesie.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments