Wysokość kapitału potrzebnego do założenia spółki z o.o.

0
(0)

Zakładanie firmy od samego początku wiąże się z kosztami. Wynajęcie lokalu na siedzibę firmy,zakup potrzebnego do pracy sprzętu, opłaty w urzędach, a także kapitał założycielski firmy.
Wysokość kapitału potrzebnego do założenia spółki z o.o. obecnie wynosi 5000 złotych. Jest to tzw. minimalny kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Dzięki swym unormowaniom prawnym, spółka ta jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców. Ograniczoną odpowiedzialność w tej spółce gwarantuje jego właścicielom bezpieczeństwo ich prywatnych majątków. Za zobowiązania spółki odpowiadają jej wspólnicy, ale tylko do wysokości wniesionych wkładów, czyli kapitału zakładowego.
Kapitał zakładowy spółki można powiększać, w zależności od potrzeb jednostki. Jak ogólnie wiadomo, im spółka ma wyższy kapitał tym jest wiarygodniejsza dla zewnętrznych partnerów.

Jeśli posiadają Państwo jakieś pytania o wysokość kapitału potrzebnego do założenia spółki z o.o. lub możliwości jego powiększenia, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments