Zakładając nową spółkę z o.o. mamy do wyboru dwie możliwości:

0
(0)
  • proces tradycyjny

Zakładanie spółki w tym procesie jest długie i pracochłonne. Może trwać nawet do kilka tygodni. Wypełnianie formularzy, wniosków samodzielnie często wiąże się z popełnieniem błędów, które jeszcze bardziej wydłużają ten proces.

  • możliwość rejestracji spółki przez Internet.

Decydując się na założenie spółki zoo przez Internet, mamy możliwość zaoszczędzenie czasu i nerwów. Dzięki nowoczesnej technologi , proces ten jeszcze prostszy i przyjemniejszy. Nie zabiera nam dużo czasu.

Zatem jak wygląda taki proces rejestracji?
To proste.
Wystarczy wejść na stronę Ministra Sprawiedliwości, zarejestrować się i rozpocząć wypełnianie odpowiedniego formularza. Na stronie zostanie automatycznie wygenerowana umowa spółki, co zmniejszy nam koszty rozpoczęcia działalności (umowa w formie aktu notarialnego sporządzana jest u notariusza który, za usługę pobiera opłatę) oraz lista wspólników.
Nasza spółka zostanie wpisana do KRSu i ogłoszona w Monitorze Sądowym. Jak to mówią nie ma nic za darmo, tak jest również w tym przypadku, wiąże się to z niewielka opłatą.
Wybierając tą formę rejestracji spółki, wspólnicy mają 7 dni od dnia wpisu do KRSu na pokrycie kapitału zakładowego. Nie muszą robić tego na samym początku, jak wymaga tego proces tradycyjny.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments