Zakładanie firmy w Polsce

0
(0)
Zakładanie firmy w Polsce dla wielu przedsiębiorców może wydawać się przerażające. Najprostszym do tego sposobem jest bowiem otworzenie własnej spółki. Proces ten niestety nie należy do najłatwiejszych. Po pierwsze polskie realia zmuszają do spędzenia wielu godzin w kolejkach do urzędów. Do tego dochodzą liczne formalności, biurokracja oraz zawiłe przepisy prawne. Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców zwyczajnie rezygnuje.

Zakładanie firmy w Polsce nie musi być jednak aż tak straszne. Z pomocą biznesmenom przychodzą kancelarie oferujące zakup gotowych podmiotów gospodarczych. Gotowe spółki to jednostki, które zostały już zarejestrowane we wszystkich niezbędnych instytucjach, czyli posiadają numer NIP, REGON oraz KRS.  Dodatkowo dysponują one elementami niezbędnymi do prowadzenia działalności gospodarczej takimi jak na przykład firmowe konto bankowe.
Aby stać się właścicielem gotowego podmiotu gospodarczego wystarczy uregulować wcześniej ustaloną opłatę, a następnie podpisać umowę w postaci aktu notarialnego u notariusza. Proces ten trwa maksymalnie dwa dni.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments