Zakładanie fundacji

0
(0)

Fundacja jest organizacją, która posiada osobowość prawną po wpisaniu rejestru fundacji KRS. Powoływana jest do realizacji celów z zakresu użyteczności publicznej. Mowa tutaj o cele społecznie użyteczne jak np. ochrona zdrowia, oświata, rozwój gospodarki i nauki. Na czym polega zakładanie fundacji?

Wniosek o rejestrację fundacji w KRS należy złożyć na formularzu KRS-W20, którego celem jest wpis do rejestru zwanego w ustawie rejestrem stowarzyszeń, organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz na formularzach informujących o składzie zarządu, organów zewnętrznych, sposobie reprezentacji oraz danych fundatorów (KRS-WK, KRS-WF)

Dodatkowym obowiązkiem założycieli, którzy chcą, aby ich fundacja prowadziła działalność gospodarczą, jest złożenie wpisu do rejestru przedsiębiorców KRS. To obligatoryjny obowiązek, którego nie wolno pominąć.

Nasza usługa „zakładanie fundacji” pozwala bezpiecznie powołać fundację do realizacji celów określonych w statucie. Wszystkich, którzy planują zarejestrować fundację zachęcamy do nawiązania nawiązania współpracy z naszymi specjalistami.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments