Zakładanie spółki z oo

0
(0)

Zakładanie spółki z oo to etap przez, który musi przejść podmiot gospodarczy chcący podjąć działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Spółka z oo jako podmiot posiadający osobowość prawną rejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przedsiębiorca musi dopełnić wielu formalności zanim zostanie wspólnikiem w spółce z oo. Zakładanie spółki z oo może odbyć się w sposób tradycyjne poprzez złożenie stosownych formularzy w odpowiednim sądzie rejestrowym lub za pomocą systemu S24, który udostępniony został przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
Podmiot gospodarczy decydując się na wybór, któregoś z tych rozwiązań musi przeanalizować wszystkie wady i zalety. W przypadku samodzielnej rejestracji spółki należy wziąć pod uwagę konieczności sporządzenia u notariusza umowy spółki w formie aktu notarialnego, wypełnienie wszystkich dokumentów i dołączenie odpowiednich załączników. Popełnienie błędów formalnych będzie skutkować przesunięciem terminu rejestracji spółki. Z kolei rejestracja za pomocą systemu S24 przebiega on-line. Przedsiębiorca korzysta z wzorca umowy i po kolei instruowany jest jakie kroki należy wykonać.
Jeśli zakładanie spółki z oo przysparza Państwu problemów zapraszamy do kontaktu. Pomożemy w przeprowadzeniu całego proces rejestracyjnego.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments