Zalety uproszczonej księgowości

0
(0)

Decydując się na założenie własnej firmy musisz liczyć się z koniecznością ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych, które mają w niej miejsce. W tym celu prowadzona jest księgowość. Zalety uproszczonej księgowości są bardzo znaczące zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy. Jej głównym pozytywnym aspektem są niskie koszty prowadzenia. Księgowość pełna wymaga od nas skorzystania z usług profesjonalistów, których usługi są niestety bardzo kosztowne i znacznie obciążają budżet zwłaszcza nowo powstałej firmy.

Księgowość uproszczona umożliwia bieżące monitorowanie zdarzeń gospodarczych, które mają miejsce w firmie.

Wariant ten prócz tego, iż umożliwia samodzielne wykonanie wszelkich rozliczeń, daje alternatywę, jaką jest skorzystanie programu księgowego lub też skorzystanie z usług księgowych online.
Należy mieć jednak na uwadze, że uproszczona księgowość posiada również swoje negatywne aspekty. Należą do nich między innymi pełna odpowiedzialność przedsiębiorcy za wykonane rozliczenia, ograniczona możliwość do wykonania analiz ekonomicznych, a także konieczność monitorowania zmian zachodzących w przepisach prawa.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments