Założenie sp z o.o. 2015

0
(0)

Od 2015 roku w życie mają wejść nowe przepisy. Założenie sp z o.o. 2015 będzie wyglądać trochę inaczej.

Najprawdopodobniej nie będzie trzeba tworzyć kapitału zakładowego lub będzie on wynosił symboliczną kwotę 1 złotego. Przewiduje się, że spowoduje to wzrost liczby zakładanych spółek, podobnie jak nastąpiło to, kiedy kapitał spółki z o.o. zmniejszono z 50 tys. do 5 tys. złotych. Innym pomysłem jest ustanowienie bez nominalnych udziałów, które nie będą związane z kapitałem zakładowym. Najmniejsza cena zakupu udziału będzie określana w umowie spółki. Spowoduje to, że spółka będzie działać posiadając dwa kapitały: zakładowy i udziałowy lub jeden – mieszany.

Innym przepisem jaki planuje się wdrożyć są testy wypłacalności. Zarząd przez wypłatą części zysku wspólnikowi, będzie musiał złożyć oświadczenie, w którym potwierdzi, że operacja ta nie zaszkodzi spłacie zobowiązań, w ciągu roku jej funkcjonowania.

Zostaną też wprowadzone nowelizacje, mające na celu ochronę wierzycieli spółki. W myśl ich spółka będzie zobowiązana do generowania 10% oszczędności z zysku uzyskanego w danym roku obrotowym. Z nich ma zostać utworzony kapitał zapasowy, wynoszący 5% zobowiązań, lecz nie mniejszy niż 50 tys. zł.

Założenie spółki z o.o. 2015 zmieni się, raczej na korzyść. Warto więc zastanowić się nad wybraniem tej formy prowadzenia działalności gospodarczej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments