Założenie spółki z o.o. 2016

0
(0)

Jesteś nowym przedsiębiorcą? Planujesz w 2016 roku rozpocząć działalność gospodarczą? Zobacz na co musisz zwrócić uwagę w trakcie sporządzania wniosków rejestracyjnych!

Pierwszym etapem będzie złożenie odpowiednich wniosków do rejestru przedsiębiorców. Dla wszystkich spółek z wyjątkiem spółki cywilnej jest to Krajowy Rejestr Sądowy. W przypadku s.c. rejestrem jest Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Każdy przedsiębiorca koniecznie musi pamiętać o uiszczeniu opłaty w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, w celu późniejszego ogłoszenia rodzaju i formy jednostki w ogólnopolskim rejestrze.

Założenie spółki z o.o. 2016 wiąże się również z nadaniem numerów NIP – w Urzędzie Skarbowym, REGON – w Głównym Urzędzie Statystycznym, VAT i VAT UE – w Urzędzie Skarbowym.
Ostatnim etapem rejestracji spółki jest uregulowanie formalności związanych z firmowym kontem bankowym oraz jego przedstawicielstwem.

Założenie spółki z o.o. 2016 odbyć może się znacznie łatwiej, jeżeli zdecydujecie się Państwo na współpracę z naszą kancelarią. Zachęcamy do powierzenia rejestracji spółki profesjonalistom.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments