Założenie spółki z o.o. krok po kroku

0
(0)

Jak przebiega założenie spółki z o.o. krok po kroku? Takie pytania zadaje dużo osób. Rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej staje się coraz prostsze i efektywniejsze. Jednak jak utworzyć firmę?

Założenie spółki z o.o. krok po kroku to najlepszy sposób by przedstawić ten proces. Spółka ta bowiem należy do najczęściej wybieranych. Początkowo należy spisać umowę spółki. To ona określa jej nazwę, siedzibę, przedmiot działalności, kapitał początkowy, wspólników i ich prawa i obowiązki oraz wiele innych elementarnych spraw. Forma umowy jest jednak określona z góry. Musi być spisana w postaci aktu notarialnego. Gdy umowa została zawiązana, a kapitał zebrany, należy udać się do właściwego dla siedziby spółki sądu, prowadzącego Rejestr Przedsiębiorców. Tam składa się poprawnie wypełnione wnioski, a także uiszcza się opłaty za wpis do rejestru i ogłoszenie tego w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Po tej czynności spółka otrzymuje osobowość prawną.

Dopełnienie procesu rejestracji, dokonuje się przez nadanie NIP, REGON, zgłoszenie płatnika składek ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego oraz podatnika VAT.

Specjaliści naszej firmy chętnie dopełnią wszelkich formalności związanych z zakładanie spółki z o.o.. Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments