Założenie spółki z oo 2016

0
(0)

Niezmiennie najczęściej spotykaną formą prawną prowadzenia firmy jest jednoosobowa działalność gospodarcza, jednak niedaleko za nią w czołówce lokuje się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Popularność spółki z o.o. wynika przede wszystkim ze stosunkowo niskich kosztów jej założenia i ułatwionej rejestracji, dzięki systemowi elektronicznemu S24. Założenie spółki z oo 2016 nadal będzie odbywało się na tych samych zasadach co wcześniej, z pewnymi wyjątkami, które najprawdopodobniej będą dotyczyć np. kapitału zakładowego.

Jeszcze przed 2009 rokiem rejestracja spółki z o.o. wiązała się z wysokimi wydatkami, ze względu na wymagany minimalny kapitał zakładowy na poziomie 50 tys. zł. Po zmianach wartość kapitału obniżyła się do 5 tys. zł, a na 2016 rok przewiduje się, że minimalny kapitał zakładowy będzie wynosił symboliczną złotówkę.

Od kilku lat możliwa jest rejestracja spółki z o.o. przez Internet, która stanowi duże ułatwienie dla przedsiębiorców. Założenie spółki z oo 2016 przez Internet może być dobrym pomysłem na rozpoczęcie biznesu w formie spółki z o.o. jeżeli zależy nam na czasie. Założenie spółki z oo 2016 w systemie teleinformatycznym powinno nastąpić w ciągu 24 godzin, jednak zwykle proces ten jest dłuższy.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments