Założenie spółki z oo obcokrajowiec

0
(0)

Coraz częściej zdarza się, że do Polski przybywają mieszkańcy innych krajów i wielu z nich myśli o założeniu działalności gospodarczej, jednak przy braku znajomości języka może to być duże wyzwanie. Zgodnie z obowiązującymi normami w Polsce cudzoziemcy mogą zarejestrować i prowadzić formę działalności gospodarczej na takich samych zasadach jak obywatele polscy, muszą jednak najpierw spełnić konkretne wymagania.

Założenie spółki z oo obcokrajowiec może również przeprowadzić za pośrednictwem systemu S24. Sposobem elektronicznym przedsiębiorca oszczędza czas i koszty. Zarówno obywatel polski, jak i cudzoziemiec rejestruje działalność w taki sam sposób i na tych samych zasadach.

Obcokrajowcy będący obywatelami państw członkowskich Unii Europejskiej lub należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą bez żadnych przeszkód podejmować i wykonywać działalność gospodarczą.

Bariera pojawia się w przypadku grupy cudzoziemców spoza Unii Europejskiej. Takie osoby zobowiązane są do posiadania zezwoleń na pobyt na terenie państwa.

W Polsce założenie spółki z oo obcokrajowiec może uznać za najprostszą i najbardziej efektywną formą prowadzenia działalności. Cudzoziemcy powinni zaznajomić się z prawem rządzącym podmiotami gospodarczymi z ograniczoną odpowiedzialnością, ponieważ mogą również być pociągnięci do odpowiedzialności karnej jak w przypadku obywateli polskiej narodowości.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments