Zawieszanie działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

0
(0)

Prowadzisz własną działalność gospodarczą w formie spółki z o.o., ale przestała być ona rentowna i chciałbyś chwilowo przerwać swój biznes? Takie sytuacje się zdarzają i nie tylko z powodu braku płynności finansowej spółki, ale również na wypadek choroby przedsiębiorcy itp.. Niestety nie każdy przedsiębiorca wówczas zdaje sobie sprawę z tego, że zamknięcie firmy nie jest jedynym wyjściem. Jak się okazuje w takiej sytuacji przedsiębiorca ma dwa rozwiązania, a mianowicie likwidację, bądź zawieszenie działalności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Czym różnią się od siebie owe rozwiązania? Otóż likwidacja jest już ostatecznym zakończeniem działalności, wypisaniem jej z rejestrów itd.. Z kolei zawieszenie polega na tymczasowym wstrzymaniu prowadzenia działalności, z możliwością podjęcia jej kontynuacji po upływie maksymalnie 24 miesięcy.

Nie wiesz w jaki sposób przeprowadzić procedurę zawieszenia działalności?

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdyż znajdziesz w niej pomoc w przeprowadzeniu tego procesu. Dajemy gwarancję najwyższej jakości usług – zapraszamy!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments