Zmiana adresu spółki z o.o.

0
(0)

Postanowiłeś zmienić adres spółki, ale nie masz pojęcia jak tego dokonać?

Każdorazowa zmiana adresu spółki z o.o wiąże się z podjęciem odpowiednich działań przed sądem i odpowiednimi urzędami. Adres spółki jest widoczny nie tylko w umowie jednostki, ale także w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dlatego aktualizacja danych w KRS jest prawnym wymogiem w przypadku zmiany adresu jednostki. O dokonanej czynności powinniśmy powiadomić również:

  • Urząd Skarbowy – przy pomocy formularza NIP-2,
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych – przy pomocy formularza ZUS ZPA,
  • Urząd Statystyczny – przy pomocy formularza RG-1.

Należy pamiętać, że oprócz wniosku musimy dołączyć uchwałę zarządu, umowę najmu lokalu, w którym będzie prowadzić działalność nasza spółka, a także potwierdzenie opłaty sądowej jaka wiąże się za dokonanie zmian przy ogłoszeniu ich w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Do kolejnych ważnych czynności należy podpis osoby uprawnionej na składanych dokumentach. Brak podpisu lub podpis dokonany przez niewłaściwą osobę powoduje, że zmiana adresu spółki z o.o. staje się nieważna.

Zmiana adresu spółki z o.o. , jak sam widzisz, jest czynnością skomplikowaną. Skontaktuj się z naszymi konsultantami i zaczerpnij porad dotyczących dokonywania zmian.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments