Zmiana nazwy spółki z o.o.

Przedsiębiorca prowadząc spółkę często decyduje się na pewne zmiany. Do najczęstszych z nich jest zmiana nazwy spółki z o.o. Powodem takiego działania jest przede wszystkim zmiana działalności spółki lub jej siedziby. Zdarza się, że wynika z zamiaru odizolowania się od wcześniej prowadzonej działalności, która nie przynosiła zysków.

Przedsiębiorca chcący dokonać zmiany nazwy spółki musi trzymać się pewnych procedur. Wybierając nowe brzmienie spółki należy pamiętać, żeby nowa nazwa nie była używana przez innego przedsiębiorcę. Sprawdzić to można poprzez weryfikację na portalu Krajowego Rejestru Sądowego. Po dokonaniu tej czynności podmiot gospodarczy ma obowiązek podjęcia uchwały zgromadzenia wspólników oraz dokonać aktualizacji zmian w umowie spółki.

Zmiana nazwy spółki z o.o. wiąże się dodatkowo z aktualizacją w KRS, którą należy zgłosić w terminie 7 dni za pomocą formularza KRS-Z3 do którego dołącza się załącznik o uchwale zgromadzenia wspólników oraz umowę spółki po dokonaniu mian. Należy pamiętać, że dokonanie zmian wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Dokonanie zmiany nazwy spółki z o.o nie należy do łatwych czynności. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z naszym biurem rachunkowym.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments