Zmiany w cenach transferowych

0
(0)

Transakcje transferowe stanowią obecnie znaczną część operacji gospodarczych, jakie przeprowadzane są na skalę krajową oraz globalną. Ceny transferowe stanowią wartości pieniężne, jakie uzyskiwane są podczas realizacji transakcji przez podmioty powiązane. Związanie może mieć charakter kapitałowy, rodzinny lub osobowy. Operacje gospodarcze najczęściej związane są z dystrybucją towarów handlowych lub świadczeniem konkretnych usług. Cena transferowa stanowi dla administracji podatkowej obowiązek kontroli rynku oraz przebiegu transakcji.

Wpływa na to fakt, że podatnicy wykorzystują operacje transferowe w celu uniknięcia opodatkowania. Wprowadzone zmiany w cenach transferowych na rok 2019 dotyczą zarówno kosztów oraz sposobu ewidencji. Progi dokumentacyjne zostaną podniesione. Po przekroczeniu limitu przychodu podatnik zobowiązany zostanie do sporządzenia dokumentacji, w której uwzględni przeprowadzoną transakcję i jej wynik finansowy. Na korzyść przedsiębiorcy modyfikacja wydłużyła terminy na złożenie oświadczeń. Obecnie czas z 3 miesięcy wyniesie maksymalnie aż 9 miesięcy po zakończeniu roku podatkowego.

Jeżeli prowadzisz działalność i sprawy księgowe to dla Ciebie czarna magia – skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym. Poprowadzimy za Ciebie rachunkowość i pokażemy, że księgowość nie jest niczym trudnym z pomocą eksperta.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments