Aktualizacja danych spółki w KRS przez Internet

0
(0)

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zobligowany jest do tego, aby w ciągu 7 dni od momentu wprowadzenia zmian w umowie spółki, zgłosić je do Krajowego Rejestru Sądowego. Jest to procedura obowiązkowa, którą można przeprowadzić na dwa sposoby:

1. Jeśli spółka została założona w sposób tradycyjny (poprzez złożenie wniosków w formie papierowej), jej właściciele mogą tylko i wyłącznie w takiej formie aktualizować jej dane. Muszą udać się do sądu po odpowiednie druki lub pobrać je ze strony KRS, wypełnić, a następnie złożyć we właściwym sądzie.

2. Jeśli spółka została założona w systemie online, możliwa jest aktualizacja danych spółki w KRS przez Internet. Wystarczy zalogować się do ministerialnego systemu, w którym rejestrowało się spółkę i wypełnić odpowiednie druki online. Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu, w zautomatyzowany sposób. Aktualizacja danych spółki w KRS przez Internet stanowi niezwykle wygodną opcję, nie mogą z niej korzystać jednak Ci, których spółka nie była zakładana w S24.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments