Jaką formę działalności wybrać

Każdy z podmiotów gospodarczych, które planują założenie własnej firmy zastanawia się jaką formę działalności wybrać. Jest to bardzo ważne zagadnienie, które może zdecydować o sukcesie firmy na rynku gospodarczym. Wybór form prawnych w jakich mogą działać przedsiębiorcy jest bardzo szeroki, jedne z nich są bardziej skomplikowane, inne są bardzo proste w prowadzeniu. Najważniejszym zadaniem przyszłego przedsiębiorcy jest dobór formy prawnej odpowiednio do parametrów działalności, która będzie prowadzona.

Najczęściej na rynku przedsiębiorcy wybierają spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która należy do grupy spółek kapitałowych. Spółka ta posiada osobowość prawną oraz umożliwia ograniczenie odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki. W przypadku bezskutecznej egzekucji długów z majątku wspólników co do zasady prywatny majątek wspólników spółki jest bezpieczny.

Jeśli zastanawiają się Państwo jaką formę działalności wybrać zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy scharakteryzują Państwu wszystkie formy prawne i pomogą w dobrze tej najbardziej odpowiedniej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments