Księgowość dla spółki

0
(0)

Księgowość dla spółki może być prowadzona zarówno w formie uproszczonej oraz pełnej. Jej dobór zależny jest od tego w jakiej formie prawnej prowadzi się działalność. W przypadków spółek z o.o., akcyjnych, komandytowych, komandytowo-akcyjnych obowiązkiem jest prowadzenie pełnej księgowości w formie księgi rachunkowej. W pozostałych spółkach – jawnej, cywilnej oraz partnerskiej dopuszczalne jest stosowanie metod uproszczonej rachunkowości (KPiR, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych). Jednak można korzystać z tego przywileju tylko do czasu przekroczenia limitu prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Zarówno księgowość uproszczona i pełna w spółkach może być prowadzona przez biura rachunkowe. Dlaczego warto im zlecić prowadzenie księgowości spółek? Oto odpowiedź.

Prowadzenie księgowości wiąże się z bardzo wysokimi wydatkami. Trzeba zatrudnić księgową, zakupić specjalistyczne programy finansowo-księgowe, pozostałe wyposażenie księgowe oraz prowadzić dział księgowości. Dzięki skorzystaniu z usług księgowych można uniknąć większości z tych wydatków. Nie trzeba kupować programu księgowego, zatrudniać księgowej ani prowadzić komórki księgowości. Wystarczy tylko zapłacić za usługi księgowe, których koszt jest niewielki.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments