Kupno spółki

0
(0)

Kupno spółki to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy pragną rozpocząć działalność w szybkim tempie. Zakup gotowego podmiotu ogranicza bowiem formalności do niezbędnego minimum. Wymaga on jedynie złożenia podpisu na umowie spółki oraz opłacenia wcześniej ustalonej kwoty.

Gotowa spółka posiada numer NIP, KRS, REGON oraz VAT, które potwierdzają wpisy do poszczególnych urzędów. Dodatkowo jednostka taka dysponuje kapitałem zakładowym oraz firmową dokumentacją. Kupno spółki daje możliwość nabycia jednostki stażowej, która niegdyś prowadziła już działalność gospodarczą. Czas, który istnieje na rynku znacząco wpływa na jej wiarygodność w oczach potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych. Jednostka ta budzi również większe zaufanie wśród instytucji finansujących, a więc ma olbrzymie szanse na pozyskanie dotacji unijnych.

Decydując się na zakup spółki stażowej koniecznie należy przeanalizować jej dokumentację, aby upewnić się czy dany podmiot na pewno nie jest zadłużony. Warto mieć bowiem na uwadze, że stażową firmę przejmujemy wraz z pozytywnymi jak i negatywnymi skutkami postępowań jej wcześniejszego właściciela.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments