Mała księgowość

0
(0)

Właściciele, którzy zajmują się prowadzeniem niewielkiej działalności (zatrudniają co najwyżej kilku pracowników), posiadają możliwość prowadzenia firmowej księgowości w uproszczonej formie, która powszechnie znana jest jako mała księgowość. Prowadzona jest ona w oparciu o Księgę Przychodów i Rozchodów. Mała księgowość to opcja, z której mogą korzystać również podmioty prowadzące jednoosobową działalność (nie zatrudniają żadnego pracownika).

W uproszczonej księgowości występuje prosta ewidencja pozwalająca na zapisywanie zdarzeń gospodarczych, które mają miejsce w firmie. Dla początkujących firm, w których występuje mała ilość transakcji, jest to bardzo wygodna forma prowadzenia księgowości. Samodzielne prowadzenie KPiR może wiązać się z popełnieniem błędów, gdyż konieczna jest znajomości wielu przepisów i regulacji prawnych. Niestety nie każdy przedsiębiorca ma czas, aby śledzić zmieniające się przepisy.

Jeżeli nie radzą sobie Państwo z samodzielnym prowadzeniem księgowości lub obawiają się popełnienia błędu, nasza kancelaria chętnie podejmie z Państwem współpracę. Zapraszamy do kontaktu!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments