Spółka komandytowa z udziałem spółki z o.o.

Spółka komandytowa jest rodzajem spółki osobowej, której cechą charakterystyczną jest występowanie dwóch rodzajów wspólników: komplementariusza i komandytariusza.

Komplementariusz ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem, natomiast odpowiedzialność komandytariusza wynika z wniesionego wkładu i sumy komandytowej. Dla osoby fizycznej bycie komplementariuszem jest niezwykle ryzykowne, ponieważ odpowiada majątkiem stanowiącym dorobek jego życia. Natomiast dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest to opłacalne, ponieważ to spółka ponosi odpowiedzialność za zobowiązania, a nie wspólnicy. Spółka komandytowa z udziałem spółki z o.o. jest atrakcyjną formą prowadzenia działalności gospodarczej. Istotną zaletą jest możliwość powierzenia zarządzania spółką osobom niebędącym jej wspólnikami. Da to szansę na zaangażowanie w prowadzenie spraw spółki profesjonalistom, co może dać duże korzyści w przyszłości.

Jeśli chcesz dokonać rejestracji spółki komandytowej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, podpowiemy Ci jak tego dokonać. Skontaktuj się naszymi doradcami i stwórz firmę o jakiej marzysz. Zachęcamy do kontaktu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
6 lat temu

Nie wiedziałem, że tak można łączyć spółki. Ciekawe rozwiązanie.