Spółka z o.o. jako komplementariusz spółki komandytowej

0
(0)

Od jakiegoś czasu coraz więcej słyszy się na temat możliwości jaką jest spółka z o.o. jako komplementariusz spółki komandytowej. Spółka z o.o. ma to w sobie, iż posiada osobowość prawną, dzięki której wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania wobec wierzycieli swoim majątkiem osobistym. W przypadku spółki komandytowej istnieje podział wspólników na komplementariuszy i komandytariuszy.

Komplementariusz to osoba odpowiadająca za ewentualne zadłużenia całym swoim majątkiem zarówno finansowym jak i rzeczowym, komandytariusz natomiast, tylko do wniesionej kwoty komandytowej. W takim wypadku po połączeniu tych dwóch form powstaje spółka z o.o. jako komplementariusz spółki komandytowej.

Zjednoczenie tych dwóch działalności gospodarczych powoduje optymalizację podatkową. Początkowo koszty utworzenia takiej formy są wysokie, jednakże po osiągnięciu określonego przychodu regulują się. Trudnością może być rejestracją, która odbywać się musi osobno zarówno w przypadku spółki z o.o. jak i spółki komandytowej.

Chcąc uniknąć tych nieprzyjemności warto skorzystać z naszej pomocy. Zajmujemy się rejestracją spółki z o.o. i komandytowej.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments