Spółka z o.o. komandytowa w 2018

0
(0)

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie spółki z o.o. komandytowej. Podmiot ten nie należy jednak do popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej, stąd też wciąż istnieje ogromna grupa osób, które nie wiedzą czym on się charakteryzuje.

Spółka z o.o. komandytowa to spółka komandytowa, w której komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Komandytariuszami mogą być natomiast zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne, a także spółki osobowe.

Podstawową zaletą takiej jednostki jest ograniczenie odpowiedzialności osób fizycznych, ponieważ jako komandytariusze za zobowiązania spółki odpowiadają wyłącznie do wysokości sumy komandytowej. W takim przypadku pełną odpowiedzialność przejmuje spółka z o.o., a więc majątek osób fizycznych pozostaje niezagrożony.

Spółka z o.o. komandytowa w 2018 roku może zostać zarejestrowana przez nasza firmę. Przejmiemy za Ciebie wszelkie obowiązki formalne przekazując Ci spółkę pod którą możesz niemal natychmiast poprowadzić działalność. Jeżeli jesteś zainteresowany, koniecznie zadzwoń i poznaj szczegóły.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments