Sporządzanie deklaracji podatkowych za 2015 rok

0
(0)

Sporządzanie deklaracji podatkowych za 2015 rok to obowiązek nie tylko przedsiębiorców, ale wszystkich osób fizycznych, które odnotowały jakikolwiek dochód w 2015 roku.
Sporządzanie deklaracji podatkowych za 2015 rok dotyczy zwłaszcza podatników rozliczających się według podatku PIT, CIT czy VAT. Dla przypomnienia:

PIT to podatek dochodowy od osób fizycznych. Obowiązkiem rozliczenia podatku PIT objęte są wszystkie osoby, które w danym roku wykazały dochód na podstawie umów o pracę, umów cywilnoprawnych czy podczas prowadzenia działalności gospodarczej.

CIT to podatek dochodowy od osób prawnych jest rodzajem podatku bezpośredniego, przeznaczonym dla osób prawnych, odprowadzany np. od dochodów spółek.
VAT jest podatkiem od towarów i usług, podatek od wartości dodanej, podatek bezpośredni. Jest to wartość doliczana do każdej transakcji. Pobierany przy każdym obrocie towarami lub usługami, zwany także podatkiem obrotowym.

Sporządzanie deklaracji podatkowych za 2015 rok może okazać się dla niejednej osoby przykrym obowiązkiem, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób, np. pracowników biura rachunkowego.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments