Sprzedaż jednoosobowej spółki

0
(0)

Zakup gotowej spółki to jedna z możliwości założenia własnej działalności gospodarczej. Jest ona o tyle prosta, że nie trzeba mierzyć się samodzielnie z dosyć trudnym i czasochłonnym procesem rejestracyjnym. Dla początkującego przedsiębiorcy jest do bardzo duże udogodnienie. Aby zakupić gotowe spółki wystarczy tylko skontaktować się z naszym biurem, sporządzić umowę zakupu, wnieść opłaty oraz złożyć wniosek aktualizujący dane w KRS, w czym także pomaga nasza firma.

Sprzedaż jednoosobowej spółki także jest możliwa. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że niektóre spółki handlowe mogą być prowadzone tylko przez jedną osobę. Do tej grupy spółek zalicza się spółki kapitałowe, czyli spółkę z o.o. i akcyjną. Jest to możliwe dzięki temu, że aby założyć spółkę kapitałową trzeba wnieść odpowiedni kapitał. W tym przypadku nie jest potrzebny więcej niż jeden założyciel.

Sprzedaż jednoosobowej spółki z o.o. lub akcyjnej przebiega dokładnie tak samo jak innych spółek, w których występuje więcej niż jeden wspólnik. Zakup gotowej spółki w przypadku osób zamierzających prowadzić działalność gospodarczą samodzielnie jest jeszcze większym ułatwieniem.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments