Utworzenie spółki z o.o komandytowej

0
(0)

Utworzenie spółki z o.o komandytowej powstaje w czasie połączenia dwóch rodzajów działalności gospodarczych. Przedsiębiorcy tworzą ją głównie z powodu przyszłych optymalizacji podatkowych, aby mogła powstać początkowo należy zając się rejestracją z osobna każdej spółki. Na pierwszy rzut idzie spółka z o.o., później spółka komandytowa. Pytanie: w jakiej postaci będą działać? Otóż w spółce komandytowej istnieją dwa rodzaje wspólników: komplementariusze (w tym przypadku spółka z o.o. jest komplementariuszem) oraz komandytariusze.

Utworzenie spółki z o.o komandytowej wiąże się z poniesieniem podwójnych kosztów, ponieważ obie spółki podlegają wpisu do KRS oraz złożeniu wniosku o nadanie numerów REGON, NIP oraz VAT. Jednakże mimo tego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na to rozwiązanie. Najwidoczniej opłaca im się ta inwestycja.

Proces rejestracji w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, czy spółki komandytowej wymaga posiadania odpowiedniej ilości czasu. Nie załatwimy przecież wszystkich formalności w jeden dzień. Nieraz ten okres zwiększa się z powodu wyniknięcia nieprzewidywalnych komplikacji. Może dlatego niektórzy przedsiębiorcy korzystają z pomocy ekspertów.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments