Warunki założenia spółki

0
(0)

Zanim przedsiębiorca podejmie się próby podjęcia działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinien poznać warunki założenia spółki. Jednym z zasadniczych punktów, które musi wykonać podmiot gospodarczy jest sporządzenie odpowiedniej umowy spółki w formie aktu notarialnego oraz wypełnienie wszystkich niezbędnych formularzy urzędowych, które przedstawią wszystkie wymagane dane spółki. Bardzo ważna jest również kwestia kapitału zakładowego, który w przypadku spółki z o.o. jest wymagany.

Ograniczeniem o jakim powinny pamiętać wszystkie podmioty gospodarcze, jest zakaz zakładania spółki z o.o. przez inną spółkę o tym samym charakterze prawnym. Inne podmioty, pod warunkiem, że nie pojawiają się jakieś szczegółowe ograniczenia prawne, mogą z powodzeniem prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki z o.o.

Warto mieć na uwadze wszystkie warunki założenia spółki, bo tylko spełnienie ich wszystkich pozwoli jednostce gospodarczej na prawidłową rejestrację spółki z ograniczona odpowiedzialnością w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments