Zakup spółki w Polsce przez obcokrajowca

0
(0)
Nie każdy obcokrajowiec może założyć spółkę w Polsce na takich samych zasadach jak polski obywatel. Prawo takie mają wyłącznie osoby, które:
– pochodzą z państw członkowskich Unii Europejskiej,
– pochodzą z państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nienależących do Unii Europejskiej oraz państw niebędących stronami umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, które mogą korzystać ze swobody przedsiębiorczości na podstawie umów zawartych przez te państwa ze Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi
– są obywatelami państw niewymienionych wyżej, jednak posiadają zezwolenie na osiedlenie się w Polsce lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich, uzyskali zgodę w Polsce na pobyt tolerowany lub status uchodźcy bądź korzystają z ochrony czasowej na terytorium Polski.
 
Idealnym rozwiązaniem by rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce dla każdej osoby niezależnie od kraju jej pochodzenia jest zakup gotowej spółki.
Gotowa spółka to podmiot gospodarczy, który przeszedł pełną rejestrację w związku z czym jest gotowy by móc natychmiast poprowadzić pod sobą przedsięwzięcie. Kupując spółkę obowiązku formalne ograniczają się do złożenia podpisu na jej umowie w obecności notariusza, a w przypadku osób z zagranicy także tłumacza przysięgłego.

Zakup spółki w Polsce przez obcokrajowca pozwoli mu już w zaledwie jedną dobę rozpocząć swoją aktywność na rynku. Zadzwoń do nas i poznaj szczegóły oferty naszej firmy w  tym zakresie.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments