Zarząd spółki z o.o.

0
(0)

Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej wiedzieć powinieneś jaki jest zarząd spółki z o.o. W końcu będzie to bardzo ważna kwestia w Twoim przedsiębiorstwie.

Zarząd spółki z o.o. składa się z jednego bądź więcej liczby członków, którzy zwoływani i odwoływani są przez walne zgromadzenie w odpowiednim okresie czasowym. Członek spółki ma możliwość reprezentacji jej na zewnątrz. Do jego kompetencji należy zajmowanie się sprawami sądowymi oraz pozasądowymi. Jak już było powiedziane zarząd spółki z o.o. składać może się z wspólników bądź osób zewnętrznych. Jedną ważną kwestią jest sprawa dotycząca możliwości członka, który bez zgody pozostałych członków nie może podjąć indywidualnej decyzji. W sytuacji, gdy zarząd spółki z o.o. nie dojdzie do porozumienia ważne będzie sporządzenie uchwały.

Wszystkie sprawy jakimi zajmuje się zarząd, zawarte są w umowie utworzonej przez wspólników. Pewne jest jedno: członkowie zarządu w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością zobowiązani są do podejmowania jej spraw oraz reprezentacji.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments