Bilans spółki z o.o.

0
(0)

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jako podmiot posiadający osobowość prawną zobowiązana jest do prowadzenie pełnej księgowości. Jednym z elementów działu księgowości jest bilans spółki z o.o., który stanowi podstawowy element sprawozdania finansowego, które sporządzane jest na koniec roku obrotowego.

W bilansie zestawione zostają wszystkie składniki majątku jaki posiada firma oraz źródła jego finansowania. Bilans spółki z o.o. sporządzany jest zgodnie z wzorem, który określony został w załącznikach do ustawy o rachunkowości. Zachowana zostaje w nim zasada równości sumy bilansowej co oznacza, że aktywa spółki mają równać się pasywom. Dzięki sporządzaniu takiego sprawozdania ukazany zostaje obraz jednostki gospodarczej w przekroju kapitałowym oraz majątkowym. Dane finansowe jakie zawiera bilans spółki z o.o. stanowią podstawę do dokonywania wielu analiz finansowych.

Nasza firma zajmuje się prowadzeniem pełnej księgowości dla spółek. Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej i doświadczonej firmy zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
7 lat temu

Bardzo pomocne informacje można znaleźć na tej stronie. Pozdrowienia dla autorów.