Elektroniczna rejestracja spółki z o.o. pomoc

0
(0)

Już od stycznia 2012 powstała możliwość elektronicznej rejestracji spółki z o.o. Ten sposób ma również wiele innych zalet, jak np. jest to tanie oraz szybkie. Tanie, ponieważ obchodzi się bez wizyt u notariusza, a szybkie, ponieważ spółka może zostać zarejestrowana już po 24 godzinach. Elektroniczna rejestracja spółki z o.o pomoc od strony prawnej nie różni się niczym od spółki zawiązanej w tradycyjny sposób.

Aby zawiązać taką spółkę należy wykonać kilka kroków :
– Założyć konto w systemie Ministerstwa Sprawiedliwości ( aby tego dokonać należy podać dane takie jak :imię, nazwisko, PESEL, datę i miejsce urodzenia rodzaj i numer dokumentu tożsamości. — Dane należy podać swoje oraz wszystkich wspólników).
– Następnym etapem po pomyślnym zalogowaniu w systemie jest wypełnienie wniosku o rejestrację. Wzorzec został on określony w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości.
– Ostatnim krokiem jest podpisanie(podpis elektroniczny) tego wniosku przez wszystkich wspólników oraz zapłacenie obowiązkowych opłat.

Jeżeli we wniosku nie ma żadnych błędów to zostaje on wysłany do sądu i spółka jest zarejestrowana w ciągu 24 godzin.
Wkład minimalny musi wynosić 5 tysięcy złotych i wadą tego jest, iż przedmioty niepieniężne takie jak nieruchomości, samochód oraz inne, nie są brane pod uwagę. Wymagany jest wkład jedynie w gotówce.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments