Formy prowadzenia działalności w Polsce

0
(0)

Decydując się założyć własną działalność gospodarczą musisz wybrać formy prowadzenia działalności w Polsce. Możemy wybrać jedną spośród kilku form.

Jedną, z której najczęściej korzystają przedsiębiorcy, jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to jednostka kapitałowa. Główna zaletą, która przyciąga do niej tylu chętnych jest brak odpowiedzialności za zobowiązania spółki, czyli przedsiębiorcy nie muszą ryzykować i płacić własnym majątkiem za jej zobowiązania. Kolejną korzyścią jest możliwość poprowadzenia jej w formie jednoosobowej- możesz być jedynym udziałowcem w firmie.

Do kolejnych spółek, z których korzystają podmioty gospodarcze jest spółka komandytowa. Taka forma wybierana do prowadzenia firmy jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które pragną rozpocząć kierowanie własnym przedsięwzięciem, ale nie posiadają wystarczającego kapitału na start. Taka osoba wówczas staje się komandytariuszem. Natomiast komplementariusz to ktoś, kto wnosi wkład i sumę komandytową.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie jeszcze są formy prowadzenia działalności w Polsce zapraszamy do kontaktu z nasza firmą.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments