Gotowa spółka z o.o. na sprzedaż

0
(0)
Decydując się otworzenie własnej działalności gospodarczej, warto rozważyć zakup gotowego podmiotu, na przykład spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Gotowa spółka z o.o. na sprzedaż zapewnia szybkie rozpoczęcie działalności. Jest to jednostka zarejestrowana ze wszystkich koniecznych urzędach, wyposażona w kapitał zakładowy oraz niezbędną dokumentację, a więc gotowa do natychmiastowego rozpoczęcia działań biznesowych.
Proces jej zakupu ogranicza się wyłącznie do opłacenia wcześniej ustalonej kwoty oraz podpisania jej umowy u notariusza. Bardzo istotne jest, iż umowa ta musi zostać opracowana w postaci aktu notarialnego.

Gotowe spółki dzielą się na podmioty nowe oraz stażowe.
Zakup spółki z określonym stażem działania na rynku znacząco wpływa na jej wiarygodność. Podmiot działający na rynku już pewien okres budzi zaufanie wśród potencjalnych nabywców oraz partnerów biznesowych, dlatego też jego nabycie zwiększa szanse na odniesienie sukcesu w krótkim okresie czasu. Decydując się jednak na daną jednostkę, koniecznie należy przeanalizować historie jej operacji gospodarczych, aby upewnić się, czy oby na pewno nie jest ona zadłużona.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments