Ile czasu trwa założenie firmy?

Proces zakładania firmy jest niezwykle zawiły i długotrwały. Wymaga od początkującego przedsiębiorcy znajomości wielu przepisów i norm prawnych. Ile czasu trwa założenie firmy?

Czas rejestracji firmy zależy od wielu czynników. Po pierwsze od formy działalności, jaką chcemy założyć. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością proces trwa ok. 1-2 tygodni, natomiast przy działalności gospodarczej około 1 tygodnia. Na długość czasu założenia firmy, mają wpływ również kolejki w urzędach. Jeśli dany urząd ma wiele wniosków do rozpatrzenia, to szacunkowy czas załatwienia danej sprawy ulegnie zmianie. Czasami zdarza się również, że czas założenia firmy się przedłuży z powodu błędnie wypełnionych dokumentów. Taka sytuacja jest bardzo nieprzyjemna i naraża właściciela firmy na niepotrzebny stres i nerwy.
Jeśli mają państwo jakieś wątpliwości przy wypełnianiu dokumentów lub posiadają pytania odnośnie czasu rejestracji firmy zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Udzielą oni wielu cennych porad, a nawet przeprowadzą cały proces rejestracyjny Państwa firmy.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments