Ile kosztują usługi księgowe dla dużej firmy

Na to ile kosztują ile kosztują usługi księgowe dla dużej firmy wpływ ma szereg czynników, które warunkują wycenę dokonywaną przez podmiot, któremu powierzyć się prowadzenie rachunkowości swojej firmy.

Pierwszym, ważnym elementem, o którym przedsiębiorca musi pomyśleć, jeżeli zależy mu na jak najniższym koszcie w ramach outsourcingu księgowego, jest wybór podmiotu, z którym nawiąże się współpracę. Zatrudnienie księgowej na etat, która będzie pracować w biurze i na bieżąco księgować wszystkie dokumenty i prowadzić bieżącą ewidencję jest o wiele wyższy niż współpraca z firmą zewnętrzną oferującą outsourcing. Wynika to przede wszystkim z faktu, że biuro rachunkowe obsługuje większą liczbę klientów, ma więcej źródeł i co za tym idzie niższe ceny. Zatrudniając księgową trzeba również ponosić koszty wynikające z konieczności zorganizowania i wyposażenia jej miejsca pracy oraz zakupu programu do księgowania.

Pozostałymi czynnikami są przede wszystkim rodzaj prowadzonej działalności, rodzaj prowadzonej księgowości, liczba dokumentów i liczba zatrudnianych pracowników.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments