Ile kosztują usługi księgowe dla dużej firmy

0
(0)

Na to ile kosztują ile kosztują usługi księgowe dla dużej firmy wpływ ma szereg czynników, które warunkują wycenę dokonywaną przez podmiot, któremu powierzyć się prowadzenie rachunkowości swojej firmy.

Pierwszym, ważnym elementem, o którym przedsiębiorca musi pomyśleć, jeżeli zależy mu na jak najniższym koszcie w ramach outsourcingu księgowego, jest wybór podmiotu, z którym nawiąże się współpracę. Zatrudnienie księgowej na etat, która będzie pracować w biurze i na bieżąco księgować wszystkie dokumenty i prowadzić bieżącą ewidencję jest o wiele wyższy niż współpraca z firmą zewnętrzną oferującą outsourcing. Wynika to przede wszystkim z faktu, że biuro rachunkowe obsługuje większą liczbę klientów, ma więcej źródeł i co za tym idzie niższe ceny. Zatrudniając księgową trzeba również ponosić koszty wynikające z konieczności zorganizowania i wyposażenia jej miejsca pracy oraz zakupu programu do księgowania.

Pozostałymi czynnikami są przede wszystkim rodzaj prowadzonej działalności, rodzaj prowadzonej księgowości, liczba dokumentów i liczba zatrudnianych pracowników.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments