Jak działają spółki komandytowe

0
(0)

Współczesne prawo wyróżnia kilka form prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak nie do końca wiemy jak działają spółki komandytowe, spółki komandytowo – akcyjne, spółki partnerskie czy spółki jawne. Główną cechą wszystkich wymienionych spółek jest ich możliwość wyboru formy za pomocą, której będą księgowali swoje operacje gospodarcze.

Spółki osobowe dzięki tym, iż nie posiadają osobowości prawnej mają możliwość wyboru między Księgą Przychodów i Rozchodów (KPiR), a Księgą Handlową. Większość jednak przedsiębiorców decyduje się na uproszczoną księgowość ze względu na łatwiejsze księgowanie.

Każdy przedsiębiorca, żeby wiedział jak działają spółki komandytowe, powinien zapoznać się z Kodeksem Spółek Handlowych, w którym opisane są różnorodne zagadnienia dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, nie tylko w formie spółki komandytowej, ale i również w przypadku innych spółek osobowych i kapitałowych.

Ażeby forma ta mogła w ogóle działać, powinna wcześniej zostać zarejestrowana w określonych urzędach i otrzymać numer REGIN, NIP oraz VAT.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments