Jak otworzyć oddział firmy zagranicznej na terenie Polski jak założyć?

0
(0)

Zgodnie z przyjętymi przepisami prawa, zagraniczny przedsiębiorca w celu wykonywania działalności gospodarczej na terenie Polski, ma możliwość utworzenia oddziału spółki zagranicznej w Polsce. Jak otworzyć oddział firmy zagranicznej na terenie Polski jak założyć? O czym należy pamiętać?

Istotnym wymogiem nałożonym przepisami polskiego prawa jest to, że przedmiot działalności oddziału nie może wykraczać poza przedmiot działalności przedsiębiorcy zagranicznego.

Oddział firmy zagranicznej w Polsce stanowi niezależną część działalności gospodarczej pod względem organizacyjnym oraz majątkowym. Podmiot musi sporządzać oddzielne sprawozdanie finansowe z prowadzonej działalności.

Przedsiębiorcy z krajów członkowskich UE mają możliwość zakładania oddziałów przedsiębiorstw na takich samych zasadach, jak obywatele polscy.

Jak otworzyć oddział firmy zagranicznej na terenie Polski jak założyć? Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na współpracę z naszą kadrą specjalistów, którzy dopełnią wszystkich formalności w imieniu Klienta.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments