Jak otworzyć własną firmę

0
(0)

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się jak otworzyć własną firmę. Nic w tym dziwnego. Bycie właścicielem świetnie prosperującego przedsiębiorstwa to marzenie niejednego obywatela. Warto jednak mieć na uwadze, że marzenia same się nie spełniają, dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce, przygotować odpowiedni plan biznes i zacząć działać.

Najbardziej optymalną formą prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Po pierwsze minimalny kapitał zakładowy, który należy wnieść w celu jej otworzenia to zaledwie 5 tysięcy złotych. Jej największą zaletą jest jednak brak odpowiedzialności wspólników wobec zobowiązań zaciągniętych przez spółkę.

Jedyną problematyczną kwestią związaną z otworzeniem własnej firmy jest jej rejestracja, połączona z licznymi formalnościami, biurokracją i tak dalej. Na szczęście z pomocą przychodzą kancelarie, oferujące zakup gotowych podmiotów gospodarczych, wyposażonych we wszystkie niezbędne numery( NIP, REGON, KRS, VAT) oraz dokumentację.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments