Jak założyć jednoosobową spółkę z o.o.?

0
(0)

Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialność to wciąż najpopularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to idealny wariant do poprowadzenia dużego i ryzykownego biznesu, gdyż podmiot taki dysponuje osobowością prawną. Oznacza to, że w razie zadłużenia spółki, za wszelkie zobowiązania ponosi ona odpowiedzialność tylko i wyłącznie własnym majątkiem, tym samym wspólnicy nie muszą obawiać się o własne posiadłości.

Wiele osób zastanawia się jak założyć jednoosobową spółkę z o.o….

W tym celu możemy wybrać jedną z 3 opcji:
1) Tradycyjna rejestracja: jest niestety procesem bardzo problematycznym i czasochłonnym. Wymaga złożenia wielu wniosków i formularzy, co z kolei łączy się z obowiązkiem spędzenia wielu godzin w urzędach.
2) Rejestracja spółki przez Internet: można wykonać ją za pomocą aplikacji zamieszczonej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Rejestracja online trwa zaledwie 24 godziny.
3) Zakup gotowej spółki: ogranicza wszelkie formalności do złożenia podpisu na umowie u notariusza. Jest to najbardziej komfortowa i zarówno najbardziej kosztowna forma nabywania spółki z o.o.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments