Jak założyć sp. z o.o. krok po kroku

0
(0)

Planując założenie działalności gospodarczej na rynku w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością każdy z podmiotów gospodarczych zastanawia się jak założyć sp. z o.o. krok po kroku. Cały proces rejestracji spółki przebiegał będzie w Krajowym Rejestrze Sądowym, z uwagi na fakt, że spółka podlega wpisowi do rejestru przedsiębiorców w przypadku tradycyjnego sposobu rejestracja spółki konieczna będzie wizyta w właściwej siedzibie sądu rejestrowego. Pierwszym z elementów jakiemu będzie musiał sprostać przedsiębiorca jest sporządzenie umowy spółki, która obowiązkowo musi mieć formę aktu notarialnego. Następnym krokiem będzie wypełnienie oraz złożenie odpowiednich formularzy w KRS.

Zupełnie inaczej będzie wyglądać proces zakładania spółki jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na skorzystanie z systemu teleinformatycznego udostępnionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Tutaj umowa spółki sporządzona zostanie na podstawie wzorca a przez cały proces zakładania spółki przedsiębiorca będzie kierowany przez system.

Jeśli zastanawiają się Państwo jak założyć sp. z o.o. krok po kroku zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy przestawią Państwu etap zakładania spółki oraz przeprowadzą w Państwa imieniu cały proces w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments