Kaucja rejestracyjna 2017

Bieżący rok wprowadził ogromne zmiany w zakresie rejestracji działalności gospodarczych w rejestrze VAT. Od teraz wielu przedsiębiorców, pragnących zostać podatnikami VAT będzie musiało liczyć się z odmową urzędu.
Utrudnienia te zostały spowodowane uszczelnianiem polskiego prawa podatkowego, które jeszcze do niedawna było nieustannie naruszane lub obchodzone przez instytucje zajmujące się wyłudzaniem VAT-u.

Prócz możliwości odrzucenia naszego wniosku wprowadzona została również kaucja rejestracyjna 2017. Obciążone nią zostaną podmioty, u których zostanie zauważona możliwość wystąpienia zaległości podatkowych. Wysokość opłaty niezbędnej do ewidencji w VAT wynosić może od 20 000 złotych do nawet 200 000 złotych.

Powyższe zabiegi mają przyczynić się do zaniku firm zajmujących się tworzeniem tak zwanych karuzeli podatkowych. Mechanizm ten polega na rejestrowaniu kilku firm, a następnie przeprowadzeniu pomiędzy nimi na pozór legalnych transakcji. Firmy te z kolei odliczają VAT, które w rzeczywistości nie został uregulowany, tym samym uszczuplając budżet państwowy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments