Koszt założenia spółki z oo

0
(0)

Planując zakładanie działalności gospodarczej, należy liczyć się pewnymi kosztami.
Zastanówmy się jaki jest koszt założenia spółki z oo.

Podstawowym kosztem jest kapitał minimalny, jaki wynosi pięć tysięcy złotych. Przy rejestracji tradycyjnej, kapitał ten można wnieść w postaci bezgotówkowej. Jednak rejestrując się online, trzeba mieć na uwadze, że środki te muszą mieć formę jedynie w gotówce. To właśnie kapitał zakładowy jest najbardziej pochłaniającym wydatkiem.

Następną opłatą jest opłacenie notariusza, który przygotowuje umowę w formie aktu notarialnego, przygotuje odpis umowy, poświadczy zgodność wzoru podpisu członka zarządu. Całość możne się zmieścić w około 190 złotych. Jednak zależy to wszystko od wysokości kapitału zakładowego. Nie zapominając, że do tej kwoty należy również doliczyć 23% VAT-u.

Następną opłatę należy wnieść w Krajowym Rejestrze Sądowym. Są to koszty związane z ogłoszeniem wniesienia wpisu (100 złotych) oraz za wniosek o zarejestrowaniu podmiotu w rejestrze przedsiębiorców (500 złotych)
Niestety na tym nie koniec. Trzeba także opłacić opłatę skarbową na potwierdzenie rejestracji na VAT (170 złotych) i podatek od czynności cywilnoprawnych co wynosi 0,5 % wartości kapitału zakładowego.

Zatem więc, koszt założenia spółki z oo, jest zależny od wysokości początkowego kapitału zakładowego. Nasza firma, pomoże przebrnąć przez wszystkie formalności. Skorzystaj z Naszych usług.

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments