Koszty prowadzenia uproszczonej księgowości

0
(0)

Uproszczona księgowość jest dla wielu przedsiębiorców wymarzoną formą prowadzenia księgowości. Niestety nie dla wszystkich jest ona dostępna. Chęć prowadzenia uproszczonej księgowości zamiast ksiąg rachunkowych wynika głównie z tego, że koszt w ten sposób prowadzonej rachunkowości jest mniejszy. Zaletą uproszczonej rachunkowości jest również to, że mniejsze obowiązki księgowe, pozwalają właścicielom w pełni skupić się na prowadzonej działalności.

Jak to zawsze bywa to co ma zalety, musi posiadać jakieś wady. Dzieje się tak również z uproszczoną księgowością. Do jej wad zalicza się między innymi mała dokładność i aktualność informacji o stanie finansowym przedsiębiorstwa. Również ograniczenie w możliwości stosowania uproszczonej księgowości jest niejako wadą tej formy księgowości.

Koszty prowadzenia uproszczonej księgowości oraz znacznie łatwiejsza ewidencja księgowa to najważniejsze zalety prowadzenia uproszczonej księgowości. Zmniejszyć obowiązki księgowe oraz koszt prowadzenia księgowości uproszczonej można także decydując się na jej zlecenie do biura rachunkowego. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Podobał Ci się artykuł - oceń wpis!

Oceń nas!

Dziękujemy za ocenę postu! 0 / 5. Wynik: 0

Ten artykuł nie ma jeszcze ocen

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments